Emisyon Ölçümleri

Emisyon ölçümleri, çeşitli faaliyetler sonucunda oluşan ve baca vasıtasıyla atmosfere atılan atık gazların ölçümünü içermektedir. ‘Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği’ kapsamında endüstriyel tesislere ait "yasal emisyon limitleri" tanımlanmış olup, tüm tesisler bu limitleri göz önünde bulundurarak emisyonlarını kontrol altında tutmak ve kendi üretim türü ve büyüklüğü ile ilişkili olarak kirletici özelliklerini beyan etmekle yükümlüdür. Kapsamda bulunan firmalar için emisyon ölçüm raporu geçerlilik süresi iki yıldır.
Emisyon ölçümü yaparken belirli standart kriterler bulunmaktadır ölçüm yapılırken bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.Dolayısıyla bunun için emisyon ölçümü yaptıracak olanlar emisyon ölçümü yapan firmalar arasından seçim yaparken bu standartlara uygun olan ve gerekli cihaz ekipmanları bulunan firma seçmelidirler. Ayrıca gerekli yetki belgeleri sorgulanmalıdır..
Emisyon Ölçümü Faydaları Nelerdir?
Emisyon ölçümü ile üretim prosesinin kalitesini arttırabilirsiniz.Yakıt verimliliğini önemli ölçüde arttırarak yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.Ayrıca atmosfere yayılan hava kirletici maddelerden arındırarak çevre sağlığına  katkıda bulunmak emisyon ölçümü faydalarının başında gelmektedir.

0312 394 0 565

Telefon
www.avrupacevremerkezi.com © Tüm hakları saklıdır..
X
İletişim
Mail Gönder
Whatsapp
Telefon